3.0SMCJ15A-AQ
3.0SMCJ15A-AQ Diotec Semiconductor
30smcj50.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Packaging: Bulk
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 122.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Написати відгук
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 122.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції 3.0SMCJ15A-AQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
3.0SMCJ15A-AQ 3.0SMCJ15A-AQ Виробник : Diotec Semiconductor 30smcj50.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMC, 150C, 3000W, Unidir, AEC-Q101
товару немає в наявності
Description: Diode: TVS; 3kW; 16.7÷18.6V; 122.9A; unidirectional; ±5%; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 3kW
Max. off-state voltage: 15V
Breakdown voltage: 16.7...18.6V
Max. forward impulse current: 122.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Manufacturer series: 3.0SMCJ
Tolerance: ±5%