3.0SMCJ16A-AQ
3.0SMCJ16A-AQ Diotec Semiconductor
30smcj50.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Packaging: Bulk
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 115.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Написати відгук
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 115.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції 3.0SMCJ16A-AQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Diode: TVS; 3kW; 17.8÷19.8V; 115.3A; unidirectional; ±5%; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 3kW
Max. off-state voltage: 16V
Breakdown voltage: 17.8...19.8V
Max. forward impulse current: 115.3A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Manufacturer series: 3.0SMCJ
Tolerance: ±5%