3.0SMCJ16CA-AQ
3.0SMCJ16CA-AQ Diotec Semiconductor
30smcj50.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: TVSDIODE,SMC,16V,3000W,BI
Packaging: Strip
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 115.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVSDIODE,SMC,16V,3000W,BI, Packaging: Strip, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 115.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.