3.0SMCJ170A
3.0SMCJ170A HY Electronic (Cayman) Limited
3.0SMCJ-AT%20Series%20Rev-0.pdf
Виробник: HY Electronic (Cayman) Limited
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції 3.0SMCJ170A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: General Purpose
товару немає в наявності
Description: Diode: TVS; 3kW; 189÷210V; 10.9A; unidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 3kW
Max. off-state voltage: 170V
Breakdown voltage: 189...210V
Max. forward impulse current: 10.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Manufacturer series: 3.0SMCJ
Tolerance: ±5%