3.0SMCJ170CA
3.0SMCJ170CA SMC Diode Solutions
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.