3.0SMCJ18A
3.0SMCJ18A LITTELFUSE
Виробник: LITTELFUSE
Description: LITTELFUSE - 3.0SMCJ18A - TVS-Diode, 3.0SMCJ Series, Unidirektional, 18 V, 37.73 V, DO-214AB (SMC), 2 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DO-214AB (SMC)
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 20V
Qualifikation: -
Durchbruchspannung, max.: 22.1V
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 18V
euEccn: NLR
Spitzenimpulsverlustleistung: 3kW
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: 3.0SMCJ Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Klemmspannung, max.: 37.73V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 2920 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LITTELFUSE - 3.0SMCJ18A - TVS-Diode, 3.0SMCJ Series, Unidirektional, 18 V, 37.73 V, DO-214AB (SMC), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AB (SMC), rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 20V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 22.1V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 18V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 3kW, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: 3.0SMCJ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 37.73V, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
3.0SMCJ18A 3.0SMCJ18A Виробник : LITTELFUSE 30smcj50.pdf littelfuse-tvs-diode-3?assetguid=c660ea7d-69d6-4230-81c2-d3442ff369d8 3.0SMCJ%20SERIES%20N0001%20REV.B.pdf Description: LITTELFUSE - 3.0SMCJ18A - TVS-Diode, 3.0SMCJ Series, Unidirektional, 18 V, 37.73 V, DO-214AB (SMC), 2 Pin(s)
tariffCode: 85411000
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 20V
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 18V
euEccn: NLR
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: 3.0SMCJ Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Klemmspannung, max.: 37.73V
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
3.0SMCJ18A 3.0SMCJ18A Виробник : EIC Semiconductor 3.0smcj5.0-220a.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 18V 3KW 2-Pin SMC
3.0SMCJ18A 3.0SMCJ18A Виробник : Littelfuse 30smcj50.pdf littelfuse-tvs-diode-3?assetguid=c660ea7d-69d6-4230-81c2-d3442ff369d8 3.0SMCJ%20SERIES%20N0001%20REV.B.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 3.0SMCJ - A 18V
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 102.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)
Power Line Protection: No
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Power Line Protection: No
Packaging: Tape & Reel (TR)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Description: Diode: TVS; 3kW; 20÷22.2V; 102.7A; unidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 3kW
Max. off-state voltage: 18V
Breakdown voltage: 20...22.2V
Max. forward impulse current: 102.7A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Manufacturer series: 3.0SMCJ
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
3.0SMCJ18A 3.0SMCJ18A Виробник : LITTELFUSE 3.0SMCJ_ser.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 3kW; 20÷22.1V; 102.7A; unidirectional; ±5%; DO214AB
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 18V
Breakdown voltage: 20...22.1V
Case: DO214AB
Mounting: SMD
Leakage current: 2µA
Manufacturer series: 3.0SMCJ
Tolerance: ±5%