3.0SMCJ28A-AQ
3.0SMCJ28A-AQ DIOTEC SEMICONDUCTOR
30smcj50.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 3kW; 31.1÷34.5V; 66A; unidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 3kW
Max. off-state voltage: 28V
Breakdown voltage: 31.1...34.5V
Max. forward impulse current: 66A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AB; SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Manufacturer series: 3.0SMCJ
Tolerance: ±5%
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
на замовлення 1739 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 66A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V, Power - Peak Pulse: 3000W (3kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 66A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 3000W (3kW)