3590S-2-102
3590S-2-102 PASSIVE TECH
info-po%203590k001-m.pdf
Виробник: PASSIVE TECH
Effective electrical travel: >3600° ± 10°; 20,63x18,59mm; power: 0.5W; tolerance: 5%; 100ppm/°C; operating temperature: -55?125°C Multiturn precision wirewound potentiometer; 3590; 1kR; metal shaft PO 3590k001-m
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 50 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±5%, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.812" (20.63mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.2497" (6.34mm), Resistive Material: Wirewound, Taper: Linear, Rotation: 3600°, Number of Gangs: 1, Part Status: Obsolete, Number of Turns: 10.0.
Інші пропозиції 3590S-2-102
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
3590S-2-102 3590S-2-102 Виробник : Bourns Inc. 3590.pdf Description: POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.812" (20.63mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.2497" (6.34mm)
Resistive Material: Wirewound
Taper: Linear
Rotation: 3600°
Number of Gangs: 1
Part Status: Obsolete
Number of Turns: 10.0
товару немає в наявності
3590S-2-102 3590S-2-102 Виробник : Bourns 3590.pdf Precision Potentiometers 7/8"WW 1KOHMS 0.25% 10TURNS