3590S-2-501
3590S-2-501
3590.pdf
Код товару: 46994
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
3590S-2-501 3590S-2-501 Виробник : PASSIVE TECH PO_35900500-m._0001.pdf Effective electrical travel: >3600° ± 10°; 20,63x18,59mm; power: 0.5W; tolerance: 5%; 100ppm/°C; operating temperature: -55?125°C Multiturn precision wirewound potentiometer; 3590; 500R; metal shaft PO 35900500-m.
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 50 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
3590S-2-501 3590S-2-501 Виробник : Bourns Inc. 3590.pdf Description: POT 500 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 500
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.812" (20.63mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.2497" (6.34mm)
Resistive Material: Wirewound
Taper: Linear
Rotation: 3600°
Number of Gangs: 1
Part Status: Obsolete
Number of Turns: 10.0
товару немає в наявності
3590S-2-501 3590S-2-501 Виробник : Bourns 3590.pdf Precision Potentiometers 7/8IN WW 500 OHMS 0.25% 10TURNS