Продукція > BOURNS INC. > 3862C-122-253A
3862C-122-253A
3862C-122-253A Bourns Inc.
3862.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 25K OHM 1W CERMET LINEAR
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 25k
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.375" (9.53mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm)
Resistive Material: Cermet
Taper: Linear
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 25K OHM 1W CERMET LINEAR, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 25k, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.375" (9.53mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm), Resistive Material: Cermet, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.