Продукція > BOURNS INC. > 3862C-126-502AL
3862C-126-502AL
3862C-126-502AL Bourns Inc.
3862.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 5k
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.375" (9.53mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm)
Resistive Material: Cermet
Taper: Linear
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 5k, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.375" (9.53mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm), Resistive Material: Cermet, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.