40A12-P4-M-C Advanced Energy
en-hv-30a-40a-series-data-sheet.pdf
Виробник: Advanced Energy
Description: A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Size / Dimension: 7.96" L x 1.60" W x 1.41" H (202.2mm x 40.6mm x 35.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: High Voltage - Non-Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 16V
Approval Agency: CE, cURus
Current - Output (Max): 100mA
Voltage - Input (Min): 11V
Voltage - Output 1: 40000V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 4 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1
Написати відгук
Description: A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Size / Dimension: 7.96" L x 1.60" W x 1.41" H (202.2mm x 40.6mm x 35.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: High Voltage - Non-Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 16V, Approval Agency: CE, cURus, Current - Output (Max): 100mA, Voltage - Input (Min): 11V, Voltage - Output 1: 40000V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 4 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.
Інші пропозиції 40A12-P4-M-C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
40A12-P4-M-C 40A12-P4-M-C Виробник : Advanced Energy / Ultravolt en_hv_30a_40a_series_data_sheet-3450711.pdf Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +12V Input, +40kV DC HVout, 4W, Thru-hole mount, Regulated, Standard Interface, Mu Metal shield, Aluminum Case