Продукція > 40C > 40CPQ050
40CPQ050
40CPQ050(60)%20N0696%20REV.A.pdf 40CPQ050%2C60.pdf
Виробник:
на замовлення 50000 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 40CPQ050
Description: DIODE ARR SCHOTT 50V 20A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 50 V.
Інші пропозиції 40CPQ050
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
40CPQ050 40CPQ050 Виробник : SMC Diode Solutions 40CPQ050(60)%20N0696%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 50V 20A TO247AD
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 50 V
товару немає в наявності
40CPQ050 40CPQ050 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 40CPQ050%2C60.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 50V 20A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-247AC
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.7 mA @ 50 V
товару немає в наявності
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 40A; TO247AD; Ufmax: 0.68V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 50V
Load current: 40A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AD
Max. forward voltage: 0.68V
Max. forward impulse current: 380A
Kind of package: tube
Leakage current: 1.7mA
Capacitance: 1.6nF