Продукція > 43C > 43CTQ100-1
43CTQ100-1
Виробник:
на замовлення 2825 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 43CTQ100-1
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Інші пропозиції 43CTQ100-1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
43CTQ100-1 43CTQ100-1 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 43CTQ%28S%2C-1%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
товару немає в наявності
43CTQ100-1 43CTQ100-1 Виробник : SMC Diode Solutions 43CTQ80(100)(S)(-1)%20N0701%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 20A TO-262
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-262
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 20 A