Продукція > FINDER RELAYS, INC. > 48.61.7.024.0050SPA
48.61.7.024.0050SPA
48.61.7.024.0050SPA Finder Relays, Inc.
Виробник: Finder Relays, Inc.
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Features: Diode, Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 17.5 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 12 ms
Part Status: Active
на замовлення 119 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FINDER - 48.61.7.024.0050SPA - Universelles Relais, Baureihe 48, Schnittstelle, SPDT, 24V DC, 16A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Schraubbar, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: -, Kontaktmaterial: Silber-Cadmium-Oxid, Kontaktstrom: 16A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: -ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -VDC, Relaismontage: DIN-Schiene, Produktpalette: 48 Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
48.61.7.024.0050SPA 48.61.7.024.0050SPA Виробник : FINDER Description: FINDER - 48.61.7.024.0050SPA - Universelles Relais, Baureihe 48, Schnittstelle, SPDT, 24V DC, 16A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Schraubbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: Silber-Cadmium-Oxid
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: -ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -VDC
Relaismontage: DIN-Schiene
Produktpalette: 48 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC