Продукція > FINDER RELAYS, INC. > 48.61.8.024.0060SPA
48.61.8.024.0060SPA Finder Relays, Inc.
Виробник: Finder Relays, Inc.
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Varistor
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 46 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VAC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 4 ms
Approval Agency: CE, CSA, cURus EAC, RINA, UKCA, VDE
Load - Max Switching: 6400VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Varistor, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 46 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VAC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 4 ms, Approval Agency: CE, CSA, cURus EAC, RINA, UKCA, VDE, Load - Max Switching: 6400VA.