52601-G20-6LF Amphenol ICC (FCI)
52601.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Features: Keying Slot
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.150" (3.81mm)
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.150" (3.81mm), Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).