52601-G26-8LF Amphenol ICC (FCI)
52601.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER SMD 26POS 2.54MM
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 26
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 26POS 2.54MM, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 26, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -65°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).