52601-G40-7
52601-G40-7 Amphenol ICC (FCI)
bwb_quickie.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT
Packaging: Tray
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.675" (17.15mm)
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.675" (17.15mm), Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції 52601-G40-7
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
52601-G40-7 52601-G40-7 Виробник : Amphenol FCI bwb_quickie.pdf Headers & Wire Housings Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 40 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.76 u m (30 u in.) Gold Mating Plating.