52601-S10-8LF FCI
Виробник: FCI
Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), SMT Header 0.38 um (15 uin) Gold Mating Plating
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -65°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
на замовлення 786 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 745 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
52601-S10-8LF | Виробник : Amphenol Communications Solutions-FCI |
52601-S10-8LF | Виробник : Amphenol ICC (FCI) |
52601-S10-8LF | Виробник : Amphenol FCI |
Headers & Wire Housings LOW PROFILE .100 SHRD HDR |
52601-S10-8LF | Виробник : AMPHENOL / PARTNER STOCK |
Description: AMPHENOL / PARTNER STOCK - 52601-S10-8LF - Stiftleiste, Wire-to-Board, 2.54 mm, 2 Reihe(n), 10 Kontakt(e), Oberflächenmontage, FCI QuickietariffCode: 85366990 rohsCompliant: YES Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kontaktmaterial: Phosphorbronze usEccn: EAR99 Steckverbinderkragen: Mit Kragen Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e) euEccn: NLR Steckverbindersysteme: Wire-to-Board Steckverbinder: PCB-Stiftleiste Produktpalette: FCI Quickie productTraceability: No Kontaktanschluss: Oberflächenmontage Anzahl der Reihen: 2Reihe(n) Rastermaß: 2.54mm SVHC: To Be Advised |
| 52601-S10-8LF | Виробник : Burndy |
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD Quickie® Tray |
| 52601-S10-8LF | Виробник : Amphenol |