Продукція > AMPHENOL ICC (FCI) > 52601-S14-80714TLF
52601-S14-80714TLF
52601-S14-80714TLF Amphenol ICC (FCI)
bwb_quickie.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Keying Slot, Pick and Place
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: 12
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm)
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Keying Slot, Pick and Place, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: 12, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).