Продукція > FCI > 52601-S20-4LF
52601-S20-4LF
52601-S20-4LF FCI
52601.pdf
Виробник: FCI
Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 20 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.38 um (15 uin) Gold Mating Plating
на замовлення 1400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 81
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 565 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
52601-S20-4LF 52601-S20-4LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 52601.pdf Description: CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
на замовлення 217 шт:
Мінімальне замовлення: 2
52601-S20-4LF 52601-S20-4LF Виробник : FCI 52601.pdf Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 20 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.38 um (15 uin) Gold Mating Plating
на замовлення 260 шт:
Мінімальне замовлення: 65
на замовлення 260 шт:
Мінімальне замовлення: 4
52601-S20-4LF 52601-S20-4LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS 2562225.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 52601-S20-4LF - WIRE-BOARD CONNECTOR, HEADER, 20 POSITION, 2.54MM
tariffCode: 85369010
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Gold Plated Contacts
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphor Bronze
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Shrouded
Anzahl der Kontakte: 20Contacts
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: FCI Quickie Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Through Hole
Anzahl der Reihen: 2Rows
Rastermaß: 2.54mm
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 1 шт:
52601-S20-4LF Виробник : Burndy 52601.pdf Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Quickie® Tray
на замовлення 112 шт: