52601-S30-7
52601-S30-7 Amphenol Communications Solutions-FCI
52601.pdf
Виробник: Amphenol Communications Solutions-FCI
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 30 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tray
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT, Features: Keying Slot, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 30, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.675" (17.15mm), Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції 52601-S30-7
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
52601-S30-7 Виробник : Amphenol ICC (FCI) 52601.pdf Description: CONN HEADER VERT
Features: Keying Slot
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 30
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.675" (17.15mm)
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
товару немає в наявності
52601-S30-7 52601-S30-7 Виробник : Amphenol FCI 52601.pdf Headers & Wire Housings Quickie Header, Wire to Board Connector, Double Row, 30 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.38 u m (15 u in.) Gold Mating Plating.