52601-S44-8LF Amphenol ICC (FCI)
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT
Features: Keying Slot
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 44
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT, Features: Keying Slot, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 44, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 15.0µin (0.38µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції 52601-S44-8LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
52601-S44-8LF 52601-S44-8LF Виробник : Amphenol FCI Headers & Wire Housings Quickie IDC Cable-to-Board Connector System, Shrouded Vertical Header, Surface Mount, Low Profile, Double Row, 44 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch.