Продукція > FCI > 57102-G06-25LF
57102-G06-25LF
57102-G06-25LF FCI
57102.pdf
Виробник: FCI
Minitek®, Board/Wire to Board Connectors, Unshrouded Headers - Through Hole - Double row - 50 Positions - 2mm (0.079inch) - Vertical
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 50POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V (AC/DC), Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 50, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm), Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.315" (8.00mm), Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
57102-G06-25LF 57102-G06-25LF Виробник : FCI 57102.pdf Minitek®, Board/Wire to Board Connectors, Unshrouded Headers - Through Hole - Double row - 50 Positions - 2mm (0.079inch) - Vertical
на замовлення 800 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 72
на замовлення 148 шт:
Мінімальне замовлення: 2
57102-G06-25LF 57102-G06-25LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 57102.pdf Description: CONN HEADER VERT 50POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 50
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm)
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.315" (8.00mm)
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
на замовлення 842 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 12 шт:
57102-G06-25LF Виробник : Burndy 57102.pdf Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Minitek® Bulk
на замовлення 454 шт:
Мінімальне замовлення: 69