57202-G53-06A12LF
57202-G53-06A12LF Amphenol ICC (FCI)
bwb_minitek_2_00mm_btb.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER SMD 12POS 2MM
Features: Pick and Place
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: 11
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.138" (3.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 12POS 2MM, Features: Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V (AC/DC), Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: 11, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.138" (3.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
57202-G53-06A12LF 57202-G53-06A12LF Виробник : Amphenol FCI bwb_minitek_2_00mm_btb.pdf Headers & Wire Housings Unshrouded Vertical Header, Surface Mount, Double Row, 12 Position ,2.00mm (0.079in) Pitch