6.6SM8Z24A-AQ
6.6SM8Z24A-AQ Diotec Semiconductor
6.6sm8z10a.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-218AB
Packaging: Bulk
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 170A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-218AB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-218AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 170A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-218AB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції 6.6SM8Z24A-AQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
6.6SM8Z24A-AQ 6.6SM8Z24A-AQ Виробник : Diotec Semiconductor 6.6sm8z10a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, DO-218AB, 175C, 6600W, Unidir, AEC-Q101
товару немає в наявності
Description: Diode: TVS; 6.6kW; 26.7÷29.5V; 170A; unidirectional; DO218AB
Type of diode: TVS
Leakage current: 10µA
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V
Max. forward impulse current: 170A
Peak pulse power dissipation: 6.6kW