6.6SM8Z33A-AQ
6.6SM8Z33A-AQ DIOTEC SEMICONDUCTOR
6.6sm8z10a.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 6.6kW; 36.7÷40.6V; 124A; unidirectional; DO218AB
Case: DO218AB
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Type of diode: TVS
Leakage current: 10µA
Max. forward impulse current: 124A
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7...40.6V
Peak pulse power dissipation: 6.6kW
Application: automotive industry
Semiconductor structure: unidirectional
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 124A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-218AB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 124A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-218AB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
на замовлення 620 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
товару немає в наявності
6.6SM8Z33A-AQ 6.6SM8Z33A-AQ Виробник : Diotec Semiconductor 6.6sm8z10a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, DO-218AB, 175C, 6600W, Unidir, AEC-Q101