Продукція > EDAC INC. > 629-11W1650-4NC
629-11W1650-4NC
629-11W1650-4NC EDAC Inc.
EDAC%20629C%20630C%20Series%20Power%20Combo%20D-sub%20Connectors%20English%20Ordering%20Guide.pdf
Виробник: EDAC Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SLDR
Features: Grounding Indents, Mounting Brackets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 5A, 40A
Contact Type: Signal and Power
Flange Feature: Housing/Shell (M3)
Termination: Solder
Connector Style: D-Sub, Combo
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Part Status: Active
Backset Spacing: 0.370" (9.40mm)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SLDR, Features: Grounding Indents, Mounting Brackets, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A, 40A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 11 (10 + 1 Power), Number of Rows: 2, Contact Type: Signal and Power, Flange Feature: Housing/Shell (M3), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A) - 11C1, 11W1, Part Status: Active, Backset Spacing: 0.370" (9.40mm).