Продукція > EDAC INC. > 629-17W2250-1TC
629-17W2250-1TC
629-17W2250-1TC EDAC Inc.
EDAC%20629C%20630C%20Series%20Power%20Combo%20D-sub%20Connectors%20English%20Ordering%20Guide.pdf
Виробник: EDAC Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SLDR
Features: Grounding Indents, Mounting Brackets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 5A, 10A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 17 (15 + 2 Power)
Number of Rows: 2
Contact Type: Signal and Power
Flange Feature: Housing/Shell (M3)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated
Shell Size, Connector Layout: 3 (DB, B) - 17W2
Backset Spacing: 0.370" (9.40mm)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SLDR, Features: Grounding Indents, Mounting Brackets, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A, 10A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 17 (15 + 2 Power), Number of Rows: 2, Contact Type: Signal and Power, Flange Feature: Housing/Shell (M3), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Combo, Contact Finish Thickness: FLASH, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated, Shell Size, Connector Layout: 3 (DB, B) - 17W2, Backset Spacing: 0.370" (9.40mm).