63SPB100A
63SPB100A SMC Diode Solutions
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 60A SPD-2A
Packaging: Box
Package / Case: SPD-2A
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1500pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: SPD-2A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 870 mV @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
на замовлення 3893 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 60A SPD-2A, Packaging: Box, Package / Case: SPD-2A, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1500pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: SPD-2A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 870 mV @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Інші пропозиції 63SPB100A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Diode: Schottky rectifying; SPD2A; SMD; 100V; 60A; bulk
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 100V
Load current: 60A
Semiconductor structure: single diode
Case: SPD2A
Max. forward voltage: 0.87V
Max. forward impulse current: 860A
Kind of package: bulk
Capacitance: 1.5nF
Leakage current: 1mA