63SPD100A
63SPD100A SMC Diode Solutions
63SPD100A%20N1994%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTK 100V 60A MINI SPD4
Packaging: Bag
Package / Case: Nonstandard SMD
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1200pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: Mini SPD-4
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
на замовлення 163 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTK 100V 60A MINI SPD4, Packaging: Bag, Package / Case: Nonstandard SMD, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1200pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: Mini SPD-4, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Інші пропозиції 63SPD100A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
63SPD100A Виробник : SMC DIODE SOLUTIONS 63SPD100A%20N1994%20REV.-.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SPD4; SMD; 100V; 60A; bulk
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 100V
Load current: 60A
Semiconductor structure: single diode
Case: SPD4
Max. forward voltage: 0.87V
Max. forward impulse current: 860A
Kind of package: bulk
Capacitance: 1.5nF
Leakage current: 1mA