65240-010LF
65240-010LF AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
FCI-65240-0xx.pdf
Виробник: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS
Category: Raster signal connectors 2,54mm
Description: Connector: wire-board; plug; female; PIN: 10; Dubox®; straight; 1x10
Connector variant: w/o contacts
Electrical mounting: crimped
Family: FCI
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
Connector: plug
Contacts pitch: 2.54mm
Number of pins: 10
Connector pinout layout: 1x10
Type of connector: wire-board
Manufacturer series: Dubox®
Spatial orientation: straight
Colour: blue
на замовлення 2878 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 65240-010LF - Steckverbindergehäuse, FCI 65240 Series, Buchse, 10 -polig, 2.54 mm, Crimpbare Buchsenkontakte, tariffCode: 85366990, Anzahl der Positionen: 10-polig, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Rastermaß: 2.54mm, Ausführung: Buchse, euEccn: NLR, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Zur Verwendung mit: Crimpbare Buchsenkontakte, usEccn: EAR99, Produktpalette: FCI 65240 Series, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
65240-010LF 65240-010LF Виробник : FCI 65240.pdf Dubox® 2.54mm Pitch, Board to Board Connector, Crimp-to-Wire Housing, Single Row
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 421
Мінімальне замовлення: 22
Мінімальне замовлення: 307
65240-010LF 65240-010LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS 2342723.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 65240-010LF - Steckverbindergehäuse, FCI 65240 Series, Buchse, 10 -polig, 2.54 mm, Crimpbare Buchsenkontakte
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 10-polig
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 2.54mm
Ausführung: Buchse
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Zur Verwendung mit: Crimpbare Buchsenkontakte
usEccn: EAR99
Produktpalette: FCI 65240 Series
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 382 шт:
Мінімальне замовлення: 20
65240-010LF 65240-010LF Виробник : Amphenol FCI 65240.pdf Headers & Wire Housings 10P SR HOUSING
Мінімальне замовлення: 7
65240-010LF 65240-010LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 65240.pdf Description: CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled
Number of Rows: 1
на замовлення 454 шт:
Мінімальне замовлення: 6
65240-010LF
Додати до обраних Обраний товар
65240.pdf Роз'єми, клеми, з'єднувачі > Низьковольтного живлення
товару немає в наявності