6537S-1-103
6537S-1-103 Bourns Inc.
6537.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±500ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Servo Mount
Termination Style: Solder Turret
Actuator Length: 0.500" (12.70mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.1248" (3.17mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: Continuous
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±500ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Servo Mount, Termination Style: Solder Turret, Actuator Length: 0.500" (12.70mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.1248" (3.17mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: Continuous, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
6537S-1-103 6537S-1-103 Виробник : Bourns 6537.pdf Precision Potentiometers 10K 22mm 10%