65496-100LF Amphenol Communications Solutions-FCI
65496.pdf
Виробник: Amphenol Communications Solutions-FCI
Quickie® IDC Cable-to-Board Connector System, Shrouded Header, Right Angle, Through Hole, Double Row, 60 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 60POS 2.54MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Mounting Flange, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 60, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Blue, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.105" (2.67mm), Insulation Height: 0.260" (6.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції 65496-100LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
65496-100LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) bwb_quickie.pdf Description: CONN HEADER R/A 60POS 2.54MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot, Mounting Flange
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 60
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Blue
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.105" (2.67mm)
Insulation Height: 0.260" (6.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)