65801-010LF
65801-010LF Amphenol FCI
flexconnectors_254mm_clincher.pdf
Виробник: Amphenol FCI
FFC & FPC Connectors Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 10 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
на замовлення 979 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 65801-010LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, Planar, 2.54 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FCI Clincher, tariffCode: 85366990, rohsCompliant: YES, FFC/FPC-Dicke: 0.3mm, Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktmaterial: Kupferlegierung, isCanonical: Y, Ausführung: Buchse, usEccn: EAR99, Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e), euEccn: NLR, Kontaktposition: -, Produktpalette: FCI Clincher, productTraceability: No, Kontaktanschluss: IDC / IDT, Anzahl der Reihen: 1 Reihe, Rastermaß: 2.54mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
65801-010LF 65801-010LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_254mm_clincher.pdf Description: CONN FFC FPC RCPT 10POS 2.54MM
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tray
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 500V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Termination: IDC
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Nickel Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Thermoplastic
Cable End Type: Notched
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Receptacle
Part Status: Active
на замовлення 762 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
65801-010LF 65801-010LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS 1572300.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 65801-010LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, Planar, 2.54 mm, 10 Kontakt(e), Buchse, FCI Clincher
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: -
Produktpalette: FCI Clincher
productTraceability: No
Kontaktanschluss: IDC / IDT
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 2.54mm