65801-011LF
65801-011LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_254mm_clincher.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC RCPT 11POS 2.54MM
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 500V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 11
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Contact Material: Copper Nickel Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Housing Material: Thermoplastic
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Receptacle
на замовлення 566 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC RCPT 11POS 2.54MM, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tray, Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 500V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 11, Pitch: 0.100" (2.54mm), Operating Temperature: -65°C ~ 105°C, Termination: IDC, Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Nickel Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Thermoplastic, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Receptacle.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
65801-011LF 65801-011LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_254mm_clincher.pdf FFC & FPC Connectors Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 11 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.