65801-014LF
65801-014LF Amphenol ICC (FCI)
fci-65801-014lf.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC RCPT 14POS 2.54MM
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 500V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 14
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Contact Material: Copper Nickel Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Thermoplastic
Cable End Type: Notched
Part Status: Active
на замовлення 450 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 65801-014LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, Planar, 2.54 mm, 14 Kontakt(e), Buchse, FCI Clincher, tariffCode: 85366990, rohsCompliant: YES, FFC/FPC-Dicke: 0.3mm, Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktmaterial: Kupferlegierung, isCanonical: Y, Ausführung: Buchse, usEccn: EAR99, Anzahl der Kontakte: 14Kontakt(e), euEccn: NLR, Kontaktposition: -, Produktpalette: FCI Clincher, productTraceability: No, Kontaktanschluss: IDC / IDT, Anzahl der Reihen: 1 Reihe, Rastermaß: 2.54mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
65801-014LF 65801-014LF Виробник : Amphenol FCI fci-65801-014lf.pdf FFC & FPC Connectors Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 14 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
на замовлення 1069 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
65801-014LF 65801-014LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS 1572300.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 65801-014LF - FFC/FPC-Leiterplattensteckverbinder, Planar, 2.54 mm, 14 Kontakt(e), Buchse, FCI Clincher
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
FFC/FPC-Dicke: 0.3mm
Kontaktüberzug: Verzinnte Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 14Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktposition: -
Produktpalette: FCI Clincher
productTraceability: No
Kontaktanschluss: IDC / IDT
Anzahl der Reihen: 1 Reihe
Rastermaß: 2.54mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 58 шт:
Мінімальне замовлення: 4
65801-014LF Виробник : AMPHENOL fci-65801-014lf.pdf Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: FFC/FPC; tinned; IDC; 2A; PIN: 14; Mat: polypropylene
Electrical mounting: IDC
Contact plating: tinned
Contact material: copper alloy
Body material: polypropylene
Spatial orientation: straight
Flammability rating: UL94V-0
Connector variant: ZIF
Operating temperature: -65...105°C
Current rating: 2A