65801-018LF
65801-018LF Amphenol FCI
flexconnectors_254mm_clincher.pdf
Виробник: Amphenol FCI
FFC & FPC Connectors Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 18 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
на замовлення 758 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC RCPT 18POS 2.54MM, Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Packaging: Tray, Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 500V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 18, Pitch: 0.100" (2.54mm), Operating Temperature: -65°C ~ 105°C, Termination: IDC, Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Nickel Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Housing Material: Thermoplastic, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Receptacle, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
65801-018LF 65801-018LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) flexconnectors_254mm_clincher.pdf Description: CONN FFC FPC RCPT 18POS 2.54MM
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Packaging: Tray
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 500V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 18
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Termination: IDC
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Nickel Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm