66951-011LF
66951-011LF Amphenol ICC (FCI)
66951.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN RCPT 11POS 0.1 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 1250V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 11
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.325" (8.25mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 11POS 0.1 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 1250V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 11, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm), Insulation Height: 0.325" (8.25mm), Number of Rows: 1.