678D337M020CG4D
678D337M020CG4D Vishay Sprague
678d.pdf
Виробник: Vishay Sprague
Description: CAP ALUM 330UF 20% 20V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 270mOhm @ 20Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 20 V
Impedance: 98 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 427 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 610 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 20V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 270mOhm @ 20Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 20 V, Impedance: 98 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 427 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 610 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
678D337M020CG4D 678D337M020CG4D Виробник : Vishay / Sprague 678d.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 20volts 20% 10x20mm