6SEPC1500M+T
6SEPC1500M+T Panasonic Electronic Components
6SEPC1500M
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 278 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.56 A @ 100 kHz
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 278 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.56 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
6SEPC1500M+T 6SEPC1500M+T Виробник : Panasonic Electronic Components 6SEPC1500M Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 584 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
6SEPC1500M+T 6SEPC1500M+T Виробник : Panasonic 6SEPC1500M Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3volts 1500uF ESR 10mohm
на замовлення 956 шт:
Мінімальне замовлення: 2
6SEPC1500M+T Виробник : PANASONIC AAB8000C247.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 1500uF; 6.3VDC; THT; ±20%; Ø10x13mm; Pitch: 5mm
Operating voltage: 6.3V DC
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: OS-CON SEPC
Type of capacitor: polymer
Kind of capacitor: low ESR
Capacitance: 1.5mF
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø10x13mm
Diameter: 10mm
Impedance: 10mΩ
Height: 13mm
Operating current: 5560mA
Tolerance: ±20%