6SEPC560MX+TSS
6SEPC560MX+TSS Panasonic Electronic Components
6SEPC560MX
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 305 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 305 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
6SEPC560MX+TSS 6SEPC560MX+TSS Виробник : Panasonic Electronic Components 6SEPC560MX Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 827 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
6SEPC560MX+TSS 6SEPC560MX+TSS Виробник : Panasonic 6SEPC560MX Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3volts 560uF ESR 7mohm
Мінімальне замовлення: 4
6SEPC560MX+TSS 6SEPC560MX+TSS Виробник : Panasonic aab8000c247.pdf Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20%( 8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6.1A 5000h 105°C Ammo