6TPC100M
6TPC100M Panasonic Electronic Components
6TPC100M
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2917
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: D2
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 3030 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - 6TPC100M - Tantal-Polymer-Kondensator, 100 µF, ± 20%, 6.3 V, D, 0.045 ohm, 2917 [Metrisch: 7343], tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch: 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.045ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: 1.7A, Produktpalette: POSCAP TPC Series, Hersteller-Größencode: D, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (17-Jan-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
6TPC100M 6TPC100M Виробник : Panasonic AAA8000C68-1145299.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 6.3volts 100uF ESR 45mohm
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
6TPC100M 6TPC100M Виробник : PANASONIC AAA8000C68.pdf Description: PANASONIC - 6TPC100M - Tantal-Polymer-Kondensator, 100 µF, ± 20%, 6.3 V, D, 0.045 ohm, 2917 [Metrisch: 7343]
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch: 7343]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.045ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 1.7A
Produktpalette: POSCAP TPC Series
Hersteller-Größencode: D
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
на замовлення 2 шт:
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 1.9mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 1.7A
Produktpalette: POSCAP TPC
Hersteller-Größencode: D
productTraceability: No
Produktbreite: 4.3mm
на замовлення 2 шт:
6TPC100M 6TPC100M Виробник : Panasonic Electronic Components 6TPC100M Description: CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D2
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V