6TPE120MAZB
6TPE120MAZB Panasonic Electronic Components
TPE_Series_POSCAP_Rev02_Oct_2017.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 120UF 6.3V 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: B2
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 6000 шт:
Написати відгук
Description: PANASONIC - 6TPE120MAZB - Tantal-Polymer-Kondensator, 120 µF, ± 20%, 6.3 V, B, 0.035 ohm, 1411 [Metrisch 3528], tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.035ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 120µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: 1.4A, Produktpalette: POSCAP TPE Series, Hersteller-Größencode: B, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
6TPE120MAZB 6TPE120MAZB Виробник : PANASONIC 4423906.pdf Description: PANASONIC - 6TPE120MAZB - Tantal-Polymer-Kondensator, 120 µF, ± 20%, 6.3 V, B, 0.035 ohm, 1411 [Metrisch 3528]
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.035ohm
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 120µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 1.4A
Produktpalette: POSCAP TPE Series
Hersteller-Größencode: B
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
6TPE120MAZB 6TPE120MAZB Виробник : Panasonic Electronic Components TPE_Series_POSCAP_Rev02_Oct_2017.pdf Description: CAP TANT POLY 120UF 6.3V 1411
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: B2
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Мінімальне замовлення: 4
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 1.9mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 120µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: 1.4A
Hersteller-Größencode: B
productTraceability: No
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 9
6TPE120MAZB 6TPE120MAZB Виробник : Panasonic AAA8000C36-947358.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 6.3volts 120uF ESR 35mohm