Продукція > SR PASSIVES > 7.3728M-49SMD-SR
7.3728M-49SMD-SR
7.3728M-49SMD-SR SR PASSIVES
HC-49.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: SMD quartz crystals
Description: Resonator: quartz; 7.3728MHz; ±30ppm; 20pF; SMD; HC49SMD
Case: HC49SMD
Type of resonator: quartz
Mounting: SMD
Operating temperature: -20...70°C
Capacitance: 20pF
Power: 0.1mW
Body dimensions: 13x4x4.73mm
Terminal pitch: 4.88mm
Resonator tolerance: ±30ppm
Frequency stability: ±30ppm
Frequency: 7.3728MHz