71922-040LF
71922-040LF Amphenol FCI
71922.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Headers & Wire Housings QUICKIE
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Mounting Flange, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm), Insulation Height: 0.339" (8.61mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.228" (5.80mm).
Інші пропозиції 71922-040LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
71922-040LF Виробник : Amphenol Communications Solutions-FCI 3476917341676485671922.pdf Quickie®, Wire to Board connectors, Double Row, 40Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Right Angle, Eject Latch Header
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
71922-040LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 71922.pdf Description: CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
Features: Keying Slot, Mounting Flange
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm)
Insulation Height: 0.339" (8.61mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.228" (5.80mm)