71922-044LF Amphenol ICC (FCI)
71922.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER R/A 44POS 2.54MM
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 44
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm)
Insulation Height: 0.339" (8.61mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.228" (5.80mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 44POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Mounting Flange, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 44, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm), Insulation Height: 0.339" (8.61mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.228" (5.80mm).