71MBS30-05D04N Grayhill Inc.
Виробник: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 4
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 5
Number of Poles per Deck: 3
Circuit per Deck: 3P4T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 41.48mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROTARY, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 4, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 5, Number of Poles per Deck: 3, Circuit per Deck: 3P4T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 41.48mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Інші пропозиції 71MBS30-05D04N
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
71MBS30-05D04N 71MBS30-05D04N Виробник : Grayhill Rotary Switches Rotary Switch, Military, 1/4" shaft, shaft/panel seal, 30°, 5 deck, 3 pole/deck, 4 position/pole, non-shorting, 71MBS30-05D04N