72454-034LF
72454-034LF Amphenol FCI
72454.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Headers & Wire Housings 34P 2 ROW SMT HEADER VERT LOW PROFILE
на замовлення 269 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Pick and Place, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 34, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -65°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.365" (9.27mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Інші пропозиції 72454-034LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
72454-034LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 72454.pdf Description: CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot, Pick and Place
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 34
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -65°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.365" (9.27mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)